Zamknij

Słoń grzebiący w śmieciach, podjadał resztki z plastiku. Przygnębiająca relacja

07.09.2020 13:06
Indie, Słoń grzebie w śmieciach
fot. screen Daily Mail Twitter

Przygnębiający widok uwiecznił na swoich zdjęciach hinduski fotograf Pranab Das. W zachodnim Bengalu dochodzi do tego, że słonie grzebią w śmieciach, podjadając resztki z plastiku. 

Słonie w Indiach wygrzebują żywność z wysypisk śmieci, czego dowodzą zdjęcia publikowane w ostatnich tygodniach przez fotografa z prowincji Bengal Zachodni.

Obraz zwierzęcego dramatu ujrzał już światło dzienne w sierpniu. W otwartym terenie ludzie „zapamiętali”, że mogą rozrzucać śmieci tworząc dzikie wysypisko. Problem w tym, że chodzi o łono natury, z którego korzysta lokalna zwierzyna.

Słoń grzebał w śmieciach. "Podjadał plastik"

Widoku nie zdzierżył fotograf, który podając zdjęcia w sieci zaapelował o nietworzenie dzikich wysypisk w terenie przyrodniczym.

Mam nadzieję, że te zdjęcia zachęcą ludzi do zaprzestania śmiecenia

- cytuje fotografa brytyjski „Daily Mail”.

Mężczyzna na własne oczy widział, jak słoń przeszukuje śmieci. Część z nich „wrzucał” za pomocą trąby na wierzch, część konsumował. Na wysypisku znajdowały się resztki z plastiku. - Słoń podjadał plastik, co było dla mnie bolesne – dodał.

W Indiach słonie żyją w bezpośrednim sąsiedztwie z ludźmi. Zdarzało się, że lądowe giganty cierpiały wskutek wypadków komunikacyjnych, np. potrącenia przez pociąg.

RadioZET.pl/Daily Mail