Zamknij

Tłum zlinczował muzułmanina podejrzanego o przemyt

Redakcja
21.07.2018 11:11
przemoc
fot. Pixabay

Muzułmanin podejrzany o przemyt krów został pobity na śmierć przez tłum w zachodnich Indiach - poinformowała w sobotę miejscowa policja. Krowy są w Indiach uznawane za święte. Sąd Najwyższy zaapelował do rządu o walkę z powtarzającymi się przypadkami linczów.

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę w dystrykcie Alwar w stanie Radźasthan. Grupa ludzi otoczyła dwóch mężczyzn prowadzących dwie krowy, po czym zaczęła ich okładać pięściami i uderzać kijami - podał przedstawiciel policji Mohan Singh.

Zobacz także

Jeden z zaatakowanych mężczyzn zdołał uciec przed oprawcami, drugi po przybyciu policji został zawieziony do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili jego zgon. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia przed przybyciem funkcjonariuszy.

Jak poinformował Singh, ofiary prowadziły krowy do swojej wioski w sąsiednim stanie Harijana. Zastrzegł, że policja nie była w stanie potwierdzić, czy rzeczywiście przemycali oni te zwierzęta.

Rok temu w tym samym dystrykcie doszło do podobnego ataku. Wówczas jeden muzułmanin zginął, a 14 zostało brutalnie pobitych; zarzucano im, że transportują krowy na ubój. Ofiary kupiły krowy na targu i prowadziły je do swoich domów w Harijanie.

RadioZET.pl/pap/maal