Zamknij

Małpa wyrwała dziecko z rąk matki. Niemowlę nie żyje

Redakcja
14.11.2018 13:06
Małpa wyrwała dziecko z rąk matki. Niemowlę nie żyje
fot. East News

12-dniowe dziecko zmarło po tym, jak zostało porwane przez małpę w Indiach. Zwierzę wtargnęło do jednego z domów i wyrwało niemowlę prosto z ramion matki. Kilkanaście minut wcześniej ta sama małpa miała zaatakować w okolicy 14-latkę. Dziewczynka została lekko ranna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zwierzę zaatakowało w okolicach Agry, w północnych Indiach. Weszło do jednego z domów i wyrwało niemowlę z rąk karmiącej je matki.

– Drzwi wejściowe były otwarte, żona karmiła piersią naszego syna. Nagle małpa wtargnęła do domu i złapała dziecko za szyję – relacjonował „The Times od India” ojciec dziecka, kierowca rikszy.

Na pomoc ruszyli sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyk kobiety. Próbowali odstraszyć małpę, która ostatecznie porzuciła niemowlę na dachu jednego z budynków. Na pomoc dziecku było już jednak za późno.

– Rzucali kamieniami, by zmusić zwierzę do oddania dziecka. Małpa zdążyła już jednak mocno ranić je w twarz – powiedział w rozmowie z CNN asystent policji.

Chłopiec najprawdopodobniej został ugryziony. Mocno krwawił i nie miał pulsu. W szpitalu lekarze stwierdzili jego zgon. Chłopiec był jedynym dzieckiem małżeństwa. Para pobrała się dwa lata temu.

Zobacz także

Ataki małp są powszechne w Indiach, szczególnie w stolicy kraju Delhi, gdzie żyją tysiące makaków. Często włamują się one do domów, kradną żywność, rozrzucają śmieci.

EN_01225784_3090
fot. K. WOJDA/REPORTER/East News

W 2007 roku były zastępca burmistrza Delhi, Sawinder Singh Bajwa, spadł z balkonu, broniąc się przed atakiem małp. Nie przeżył.

RadioZET.pl/The Independent/JŚ