Zamknij

16-latka zgwałcona przez co najmniej 400 mężczyzn. Wśród nich byli policjanci

17.11.2021 09:31
Gwałt
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Prosząca o datki na przystanku autobusowym bezdomna szesnastolatka została zgwałcona przez co najmniej czterystu mężczyzn. Przemocy seksualnej dopuścili się wobec niej także dwaj policjanci przyjmujący jej zeznania - poinformował w środę australijski portal news.com.au.

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych po tym najtragiczniejszym w historii Indii przypadku przemocy seksualnej, jaki miał miejsce w dystrykcie Beed w stanie Maharashtra (zachodnia część kraju). 

Sprawcy będą sądzeni m.in. na mocy ustawy o ochronie nieletnich przed przestępstwami seksualnymi - informuje India Today. - Chcemy surowych działań przeciwko wszystkim winowajcom - powiedziała działaczka na rzecz praw kobiet Yogita Bhayana.

Indie. 16-latka zgwałcona przez co najmniej 400 mężczyzn

Nastoletnia ofiara tłumaczy, że „kilkakrotnie udawała się na posterunek policji w Ambajogai, by złożyć skargę, ale funkcjonariusze nie podjęli żadnych działań przeciwko sprawcom gwałtów”. Co więcej - dodaje, że zamiast ścigać przestępców, także policjanci dopuścili się wobec niej przemocy seksualnej.

Dziewczyna wyszła za mąż w wieku 13 lat. 33-letni mąż miał wykorzystywać ją seksualnie, a teściowie stosować przemoc fizyczną - jak wynika z oświadczenia policji cytowanego przez CNN. Nastolatka wróciła do domu ojca, który odmówił przyjęcia jej z powrotem pod rodzinny dach. Znalazła się na ulicy, bez środków do życia, dlatego prosiła przechodniów o datki.

W myśl kodeksu karnego Indii o gwałcie jest mowa "w przypadku stosunku seksualnego z osobami poniżej 18 roku życia - zarówno bez ich zgody, jak i za ich aprobatą". Statystyki z roku 2019 pokazują, że w społeczeństwie indyjskim dochodzi średnio do 88 gwałtów każdego dnia. 

RadioZET.pl/PAP