Zamknij

Indie: 16 ofiar pożaru w biurowcu Kamala Mills w Mumbaju [WIDEO]

Redakcja
29.12.2017 07:34
Indie: 16 ofiar pożaru w biurowcu Kamala Mills w Mumbaju [WIDEO]
fot. Twitter

Do 16 wzrosła liczba ofiar pożaru, jaki wybuchł w nocy z czwartku na piątek w 12-piętrowym budynku w Mumbaju – podała policja stanu Maharasztra. Ponad 30 osób odniosło rany, z czego połowa znajduje się w stanie krytycznym - wskazano w komunikacie policji.

W budynku znajdują się modne restauracje, centrum handlowe, a także studia radiowe i telewizyjne.

O pojawieniu się ognia w budynku położonym w centralnej części 23-milionowego Mumbaju, straż pożarna została powiadomiona tuż po północy.

Pożar wybuchł na najwyższych piętrach i stamtąd szybko się rozprzestrzenił. W ciągu zaledwie trzydziestu minut cała budowla stała już w płomieniach - podkreślono w komunikacie straży pożarnej. Górna część budynku spłonęła niemal do cna.

Najbardziej ucierpiała grupa kobiet, która znajdowała się w restauracji na dachu budynku, gdzie wybuchł pożar. Stanowią one większość ofiar śmiertelnych.

Do akcji skierowano 24 wozy strażackie. Z budynku ewakuowano wszystkie znajdujące się tam osoby. 25 osób przewieziono do szpitala KEM w Mumbaju, a 9 osób przewieziono do Bhatia Hospital w tym drugim co do wielkości po Nowym Delhi mieście Indii.

Zobacz także

Trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn pożaru.

RadioZET.pl/PAP/DG