Zamknij

26 osób nie żyje, utonęły kobiety i dzieci. Ich pojazd wpadł do stawu

02.10.2022 13:18

26 osób zginęło w sobotę wieczorem w wypadku ciągnika rolniczego w stanie Uttar Pradesz w północnych Indiach. Pojazd wiozący osoby wracające z uroczystości religijnych, głównie kobiety i dzieci, przewrócił się i wpadł do stawu - powiadomiła agencja AP za lokalnymi indyjskimi władzami.

wypadek w indiach
fot. Associated Press /East News

Przerażający wypadek w Indiach w stanie Uttar Pradesz. Pojazd wiozący osoby wracające z uroczystości religijnych, głównie kobiety i dzieci, przewrócił się i wpadł do stawu - powiadomiła agencja AP.

- Ciągnik przewoził około 40 osób. Większość z nich poniosła śmierć w wyniku utonięcia - poinformował przedstawiciel lokalnej policji, cytowany przez AP.

Indie. Pojazd wpadł do stawu. Zginęło 26 osób

Premier Indii Narendra Modi złożył kondolencje rodzinom ofiar. Administracja stanu Uttar Pradesz zaapelowała o nieużywanie ciągników rolniczych do przewozu osób. "Ciągnik powinien być wykorzystywany do prac polowych i przewożenia towarów, a nie ludzi" - podkreśliły w oświadczeniu regionalne władze.

Statystyki wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych w Indiach należą do najwyższych na świecie. Każdego roku giną tam na drogach setki tysięcy osób. Przyczyną większości tych zdarzeń jest nieostrożne zachowanie kierowców oraz zły stan techniczny dróg i pojazdów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ AFP/ Twitter