Zamknij

Kobieta przez rok gwałciła 9-latka. „Jest bliską krewną chłopca”

Redakcja
11.02.2019 19:33
Kobieta przez rok gwałciła 9-latka. „Jest bliską krewną chłopca”
fot. ---

Policja w Indiach wyjaśnia okoliczności gwałtu na 9-letnim chłopcu. Dziecko miało zostać wykorzystane seksualnie przez 36-latkę. Oskarżona jest bliską krewną chłopca. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Jak podaje „The Times of India”, 9-latek był wykorzystywany seksualnie przez ponad rok. Sprawa gwałtu ujrzała światło dzienne, gdy chłopiec zgłosił się do przychodni na profilaktyczne badania. 9-latek wyznał lekarzowi, że od kilkunastu miesięcy jest molestowany przez 36-letnią ciotkę. Doktor powiadomił o bulwersującym fakcie policję. 

Funkcjonariusze z Thenhippalam aresztowali 36-latkę. „Potwierdziliśmy, że chłopiec był molestowany seksualnie przez kobietę. Zdrowie psychiczne 9-latka nie jest w najlepszym stanie” – powiedział Anwar Karakkadan z organizacji Childline. 

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że między rodzinami oskarżonej i 9-latka panował spór. Śledczy ustalają, czy zgłoszenie przestępstwa mogło mieć związek z konfliktem rodzinnym.

Gwałty w Indiach 

Opinia publiczna w Indiach jest wstrząśnięta serią napaści seksualnych od 2012 roku, kiedy to studentka została zgwałcona, a następnie zamordowana w autobusie w Delhi. Atak ten zszokował kraj, w którym powszechna przemoc wobec kobiet była od dawna po cichu akceptowana.

Zobacz także

Chociaż rząd wydał szereg rozporządzeń zwiększających karę za gwałt na dorosłej osobie do 20 lat więzienia, w Indiach co kilka tygodni dochodzi do kolejnej brutalnej napaści na tle seksualnym.

W połowie kwietnia rząd zdecydował o wprowadzeniu kary śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia. Nastąpiło to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w Indiach po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Zaostrzono też minimalne kary za gwałt. 

RadioZET.pl/DG