Zamknij

Indie: 8-letnia dziewczynka nie żyje. 16 mężczyzn gwałciło ją przez trzy lata

19.02.2020 15:39
Gwałt
fot. Shutterstock

Ośmiolatka, która została zgwałcona przez 16 mężczyzn, zmarła w szpitalu w Indiach — podają zagraniczne media. Dziewczynka przez trzy lata miała być wykorzystywana seksualnie przez członków swojej rodziny.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w miejscowości Tamil Nadu w południowej części Indii. Według lokalnych mediów, ośmiolatka została zabrana do szpitala po tym, jak straciła przytomność w łazience. Przed utratą przytomności dziewczynka skarżyła się na problemy żołądkowe.

Zaniepokojeni rodzice przetransportowali córkę do szpitala w Chennai, stolicy indyjskiego stanu Tamil Nadu. Na miejscu lekarze stwierdzili zgon dziecka. 

Śledztwo ws. śmierci dziewczynki wszczęła policji. Funkcjonariusze oczekują na wyniki sekcji zwłok. Rodzice ośmiolatki powiadomili śledczych o zauważeniu zmian w zachowaniu ich córki. Dziewczynka miała problemy ze snem i nie pozwalała się dotykać.

W sprawie zatrzymano 16 krewnych dziewczynki. Mężczyźni przebywają w areszcie i są podejrzani o gwałt na ośmiolatce i jej dziesięcioletniej siostrze. 

Zobacz także

W połowie kwietnia 2018 roku rząd Indii zdecydował o wprowadzeniu kary śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia. Nastąpiło to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w Indiach po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Zaostrzono też minimalne kary za gwałt.

RadioZET.pl/Metro