"Pobili wszystkie dziewczęta". Brutalny atak na uczennice w Indiach

Redakcja
08.10.2018 18:35
Indie. Brutalny atak na dziewczęta, które broniły się przed molestowaniem
fot. arindambanerjee/Shutterstock

Oburzenie w Indiach wywołał atak na grupę 34 dziewcząt, które zostały pobite przez swoich szkolnych kolegów i ich rodziców. Powodem napaści był opór ze strony uczennic w wieku 12-14 lat, które nie chciały paść ofiarami molestowania seksualnego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała telewizja al Jazeera, do dantejskich scen doszło w sobotę w szkole dla dziewcząt w dystrykcie Supaul w stanie Bihar w północnych Indiach.

- Dziewczęta bawiły się na terenie szkoły, kiedy pojawili się obok nich niektórzy chłopcy i próbowali je molestować seksualnie. Uczennice walczyły z nimi stawiając opór i doszło do kłótni. Następnie zebrał się tłum z rodzicami chłopców, którzy zaczęli bić dziewczęta - relacjonował Jagatpati Chaudhury, oficer edukacji dystryktu w wypowiedzi dla al Jazeery.

Zobacz także

Dodał, że uczennice "przeżyły traumę i są zszokowane".

Rannych zostało 34 uczennic w wieku 12-14 lat. - Pobili wszystkie dziewczęta. Rozdarli nasze ubrania i zabrali nasze dupatty (tradycyjne stroje indyjskie - przyp. red.) - relacjonowała atak ze łzami w oczach jedna z nieletnich ofiar na nagraniu opublikowanym przez "The Bihar Post".

Miejscowa policja poinformowała, że w związku z incydentem dotąd aresztowała dwie osoby. Lokalny sędzia Baidyanath Yadav przekazał, że chłopcy dodatkowo pisali na murach szkoły sprośne żarty. Natomiast media z Indii dodają, że ich koleżanki regularnie padały ofiarami prześladowania.

Zobacz także

Al Jazeera zaznacza, że do brutalnej napaści doszło w państwowej szkole przeznaczonej dla dziewcząt z najbiedniejszych rodzin. Aktywiści społeczni alarmują, że władze nie zapewniają im należytej ochrony w tych placówkach.

W ciągu ostatnich miesięcy opinią publiczną w Indiach wstrząsnęło wiele przypadków brutalnego molestowania seksualnego dziewcząt oraz chłopców. Protesty oraz społeczne oburzenie spowodowało m.in. wprowadzenie przez władze możliwości skazania na karę śmierci sprawcę gwałtu na osobie poniżej 12 roku życia.

Według organizacji pozarządowej Child Rights co 15 minut dochodzi do molestowania seksualnego dzieci w Indiach.

Zobacz także

RadioZET.pl/Al Jazeera/PTD