Zamknij

Miał ''pokazać jej coś ciekawego''. Mężczyzna zwabił i zgwałcił siedmiolatkę

Redakcja
30.01.2019 16:12
Miał ''pokazać jej coś ciekawego''. Mężczyzna zwabił i zgwałcił siedmiolatkę
fot. Shutterstock

Policja w Indiach aresztowała 30-latka, który jest podejrzany o porwanie, zgwałcenie i próbę zabicia siedmioletniej dziewczynki. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa seksualne. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podaje "Times of India", 30-latek o imieniu Manish zobaczył, jak dziewczyna wychodzi z domu i udaje się do pobliskiego sklepu. Mężczyzna zwabił siedmiolatkę na taras domu w Madhu Vihar w New Delhi. 30-latek obiecał, że pokaże jej coś ciekawego. 

Na tarasie mężczyzna zgwałcił siedmiolatkę. W pewnym momencie dziewczynka zaczęła krzyczeć, odepchnęła 30-latka i uciekła.

Podejrzany został ujęty przez sąsiadów. Następnie trafił w ręce policji.

Zobacz także

Gwałty w Indiach 

Opinia publiczna w Indiach jest wstrząśnięta serią napaści seksualnych od 2012 roku, kiedy to studentka została zgwałcona, a następnie zamordowana w autobusie w Delhi. Atak ten zszokował kraj, w którym powszechna przemoc wobec kobiet była od dawna po cichu akceptowana.

Chociaż rząd wydał szereg rozporządzeń zwiększających karę za gwałt na dorosłej osobie do 20 lat więzienia, w Indiach co kilka tygodni dochodzi do kolejnej brutalnej napaści na tle seksualnym.

W połowie kwietnia rząd zdecydował o wprowadzeniu kary śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia. Nastąpiło to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w Indiach po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Zaostrzono też minimalne kary za gwałt.

RadioZET.pl/Times of India/DG