Zamknij

Indie. Dziewięciu turystów zginęło. Na ich samochód runęły wielkie głazy

25.07.2021 21:42
Himachal Pradesh
fot. Twitter.com/@SkyNews

Dziewięciu turystów zginęło w północnych Indiach. Na ich samochód runęły oderwane od skalnej ściany głazy. Trzy inne osoby zostały ranne - informuje BBC.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w stanie Himachal Pradesh w Indiach. Na Twitterze pojawiły się materiały filmowe pokazujące duże fragmenty skał toczące się w dół stromej doliny i uderzające w przecinający ją most, który wkrótce się zawalił. Skały niszczyły zaparkowane w pobliżu samochody.

Główny minister stanu Himachal Pradesh, Jairam Thakur, opisał ten incydent jako "rozdzierający serce". Premier Indii Narendra Modi powiedział, że przesyła "serdeczne kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie". Dodał, że wszyscy poszkodowani otrzymają wsparcie z rządowego funduszu pomocy.

Dziewięciu turystów zginęło w Indiach. Na ich samochód spadły wielkie głazy

Według gazety Hindustan Times część ofiar pochodziła ze stolicy kraju Delhi. Turyści odwiedzali popularną miejscowość Chitkul. Lokalne władze i policja w związku z przewidywanymi silnymi opadami deszczu ostrzegają o dalszych możliwych osunięciach ziemi.

W sobotę w zachodnioindyjskim stanie Maharasztra zginęło co najmniej 136 osób po tym, jak ulewy zalały setki wiosek i zmiotły z powierzchni ziemi domy. W części Indii od kilku dni zdarzają się lawiny błotne i powodzie wywołane ulewnymi deszczami. Kraj doświadcza skutków pory monsunowej, która trwa od czerwca do września każdego roku.

RadioZET.pl/PAP