Zamknij

72 ofiary spożycia nielegalnego alkoholu w Indiach

Redakcja
09.02.2019 17:55
72 ofiary spożycia nielegalnego alkoholu w Indiach
fot. Shutterstock

Do co najmniej 72 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po spożyciu nielegalnie wyprodukowanego i zawierającego metanol alkoholu w dwóch stanach na północy Indii - poinformowały w sobotę lokalne władze. W związku ze sprawą policja zatrzymała dotąd 30 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władze skonfiskowały kilkaset litrów nielegalnie wyprodukowanego alkoholu, a ponad 30 urzędników, w tym 10 policjantów, zawiesiły w pracy z powodu zaniedbania obowiązków i udziału w procederze.

Zobacz także

Wcześniej informowano o co najmniej 39 ofiarach śmiertelnych i 27 osobach, które zachorowały po wypiciu szkodliwego wyrobu.

Zatrucia miały miejsce w czwartek wieczorem w dwóch miejscowościach w stanie Uttar Pradeś oraz w jednej miejscowości w sąsiednim stanie Uttarakhand. Policja wychodzi z założenia, że we wszystkich przypadkach zatruć alkohol pochodził z tego samego źródła.

Zobacz także

Zgony spowodowane spożyciem nielegalnie wytwarzanego bądź podrabianego alkoholu są w Indiach dość częste, bo wielu ubogich mieszkańców tego kraju nie może sobie pozwolić na zakup alkoholu w sklepach. Nielegalnie wytwarzany alkohol jest tani, a dodatkowo w celu wzmocnienia jego działania często dodawane są do niego różne substancje chemiczne. Wskutek ogromnego popytu nielegalna produkcja alkoholu stała się w Indiach bardzo dochodowym biznesem.

Według oficjalnych danych co roku w Indiach po spożyciu tego rodzaju trunków umiera ok. 1000 osób.

RadioZET.pl/PAP/BM