Zamknij

Katastrofa budowlana w Indiach. Kilkanaście osób uznano za zaginione

Redakcja
18.07.2018 07:19
Indie
fot. PAP/EPA

Co najmniej 12 osób uznano za zaginione po zawaleniu się we wtorek 6-piętrowego budynku we wsi Shahberi, 45 km na wschód od Delhi, który runął na budowany obok blok. Są to pracownicy tej budowy. Trwa akcja ratunkowa – podała agencja The Press Trust of India.

– Na razie nic nie wiadomo o ofiarach, wiemy tylko, że pod gruzami najprawdopodobniej zostało uwięzionych 12 mężczyzn – poinformował szef straży pożarnej Arun Kumar Singh.

Przedstawiciel sztabu akcji ratowniczej Kriszan Kumar powiedział agencji Associated Press, że w operacji uczestniczy ponad 100 ratowników wyposażonych w kilofy, piły łańcuchowe i młoty udarowe. Na razie nie podano przyczyny zawalenia się budynku. Policja podejrzewa, że konstrukcja gmachu mogła zostać naruszona na skutek prac budowlanych.

Kolejna katastrofa budowlana w Indiach

Katastrofy budowlane zdarzają się w Indiach nader często. Ich przyczyną jest niesolidność wykonania i lekceważenie przepisów budowlanych. W sierpniu ub.r. co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku zawalenia się pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Bombaju na zachodzie Indii.

Pod koniec lipca tego samego roku 17 osób zginęło, a 30 odniosło obrażenia w wyniku zawalenia się czterokondygnacyjnego budynku na przedmieściach Bombaju. W 2013 roku doszło w tym mieście do najtragiczniejszej od dziesięcioleci katastrofy budowlanej w Indiach. Nielegalnie wzniesiony wielopiętrowy budynek zawalił się; zginęły wówczas 74 osoby.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP