Zamknij

Katastrofa kolejowa w Indiach. Są ofiary. ''Większość pasażerów spała'' [WIDEO]

Redakcja
03.02.2019 09:18
Katastrofa kolejowa w Indiach. Są ofiary. ''Większość pasażerów spała'' [WIDEO]
fot. Twitter screen

Siedem osób poniosło śmierć, a 29 zostało rannych w wyniku wykolejenia się w niedzielę wczesnym rankiem dziewięciu wagonów pociągu na północnym wschodzie Indii - poinformowały lokalne władze. Większość pasażerów spała, gdy doszło do katastrofy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dwie ranne osoby są w stanie krytycznym. Do wypadku doszło ok. 30 kilometrów na północ od Patny, stolicy stanu Bihar.

Setki okolicznych mieszkańców pospieszyły, aby pomóc ratownikom i członkom indyjskich służb zarządzania skutkami katastrof w wyciąganiu ludzi uwięzionych w przewróconych i zmiażdżonych wagonach - podaje agencja Associated Press.

Akcja ratunkowa trwała do południa czasu lokalnego. Obecnie badane są przyczyny katastrofy. Agencja prasowa Trust of India poinformowała, że najprawdopodobniej pociąg wykoleił się z powodu pęknięcia szyny.

Kolej w Indiach

Sieć kolejowa w Indiach należy do największych i najgęstszych na świecie, jednak nie zawsze są tam przestrzegane standardy bezpieczeństwa. Rozległemu systemowi kolei brakuje także nowoczesnych systemów sygnalizacji i łączności. Większość wypadków spowodowana jest złym utrzymaniem sieci, przestarzałym sprzętem i błędami ludzkimi.

W sierpniu 2017 roku w wyniku wykolejenia się pociągu ekspresowego w stanie Uttar Pradeś na północy Indii zginęło 10 osób, a 150 zostało rannych. W listopadzie 2016 roku w katastrofie kolejowej w tym samym stanie zginęło 146 osób.

RadioZET.pl/PAP/DG 

C