Zamknij

Pięciometrowy pyton w kuchni. Kobieta przeżyła szok [FOTO]

Redakcja
02.08.2018 21:35
Pyton
fot. Shutterstock

W Polsce, nad Wisłą, w okolicach Warszawy trwają poszukiwania pytona tygrysiego. Tymczasem mieszkanka miejscowości Sohna Dhani w Indiach znalazła w swojej kuchni pięciometrowego pytona skalnego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje portal hindustantimes, 35-letnia Suman Gautam przygotowywała w swojej kuchni herbatę. Codzienny poranny rytuał przerwał jej niespodziewany gość. Przerażona kobieta chwyciła za słuchawkę telefonu i zadzwoniła do swojego męża. 

– Otrzymałem telefon od mojej żony około godziny 8.40. Jej głos drżał ze strachu, płakała. Powiedziała, że w kuchni jest duży wąż. Natychmiast zadzwoniłem na numer organizacji zajmującej się dzikimi zwierzętami. Kazałem im przyjechać do mojego domu – powiedział Satish Kumar Gautam. 

Przed mieszkaniem kobiety zgromadził się tłum okolicznych mieszkańców. Przybyli na miejsce przedstawiciele organizacji poprosili wszystkich o zachowanie spokoju. Wąż schował się w kuchennym stojaku na talerze. Pyton był niespokojny i próbował uciekać, ale ostatecznie udało się go usunąć z budynku.

Zobacz także

Pyton nad Wisłą 

Na początku lipca koło miejscowości Gassy (pow. piaseczyński) znaleziono prawie sześciometrowej długości świeżą wylinkę (zrzuconą skórę) pytona tygrysiego. Od tego czasu trwają poszukiwania zwierzęcia.

W akcję zaangażowali się policjanci, strażacy i wolontariusze. Na piasku nad wodą odnaleziono ślady węża, ale jego samego nikt nie widział. We wtorek trzy osoby zgłosiły policji, że widziały pytona płynącego Wisłą w Warszawie.

RadioZET.pl/hindustantimes/DG