Zamknij

Nosicielka wirusa HIV utonęła w jeziorze. Mieszkańcy osuszyli je w obawie przed zakażeniem

Redakcja
06.12.2018 08:39
Indie
fot. Twitter/Times of India

Mieszkańcy jednej z wiosek na południu Indii w obawie przed zakażeniem osuszyli jezioro, w którym utonęła nosicielka wirusa HIV. Zrobili to, gdy lokalne władze zignorowały ich wcześniejsze prośby.

Historię z wioski Morab na północy Indii przytacza Gazeta.pl, powołując się na oryginalne źródło, dziennik „Times of India”.

36-letnia mieszkanka wioski pod koniec listopada popełniła samobójstwo, topiąc się w jeziorze. Okazuje się, że była nosicielką wirusa HIV. Gdy sprawa wyszła na jaw, lokalna społeczność w obawie przed zakażeniem zaczęła się domagać osuszenia zbiornika – dotychczas jedynego źródła wody pitnej.

Gdy lokalne władze nie przychyliły się do prośby, mieszkańcy postanowili na własną rękę wypompować wodę z jeziora. Jak przyznają w rozmowie z „ToI”, zrobili to, aby chronić życie pozostałych obywateli.

AIDS, czyli zespół nabytego niedoboru odporności. Co należy wiedzieć?

– Pilibyśmy wodę z tego jeziora, gdyby ciało kobiety należało do normalnej osoby, ale ta kobieta zmarła na HIV. Nie ma innego sposobu, władze muszą wysuszyć jezioro, żeby ocalić życie członków naszej wioski – przyznał jeden z mieszkańców Morab w rozmowie z gazetą (cytat za: Gazeta.pl). Teraz obywatele Morab będą pobierać wodę ze zbiornika, który oddalony jest od wioski o kilka kilometrów. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP