Zamknij

27-latek "ożył" tuż przed sekcją zwłok. Rodzina już wydrukowała nekrologi

05.03.2021 20:25
zwłoki mężczyzny
fot. East News

27-latek "ożył" w prosektorium chwilę przed sekcją zwłok. Do fatalnej pomyłki doszło w Mahalingapur w Indiach. - W swojej 18-letniej karierze wykonałem ponad 400 sekcji zwłok, ale nigdy nie widziałem takiego przypadku - mówił patolog w rozmowie z lokalnymi mediami.

Pochodzący ze stanu Karnataka w Indiach 27-letni Shankar Shanmukh Gombi bohaterem historii jak z horroru. Młody Hindus uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu. Mężczyznę przewieziono do prywatnego szpitala w Belgavi, gdzie podłączono go do respiratora. Pacjent nie reagował na leczenie, a lekarze orzekli śmierć mózgu. Stwierdzili, że 27-latek umrze po odłączeniu go od aparatury i poprosili rodzinę o zabranie ciała.

Pacjent "ożył" tuż przed sekcją zwłok. Fatalna pomyłka lekarzy

27-latek został przetransportowany do prosektorium. - W niedzielę wieczorem przywieźliśmy Shankara karetką do szpitala rządowego w Mahalingapur. Personel uznał go za zmarłego i skierował ciało do sekcji zwłok - relacjonowali członkowie rodziny w rozmowie z gazetą "Times of India".

Tam wydarzenia przybrały nieoczekiwany obrót. Patolog, przygotowując się do zabiegu, stwierdził, że ciało 27-latka reaguje na dotyk i wyczuł u niego puls. Shankar został przetransportowany do prywatnej placówki, a medycy orzekli, że ma duże szanse na przeżycie. - W swojej 18-letniej karierze wykonałem ponad 400 sekcji zwłok, ale nigdy nie widziałem takiego przypadku - mówił doktor Galagali.

Szokującą wiadomość przekazano rodzinie mężczyzny, która przygotowywała się już do pogrzebu krewnego. Bliscy zdążyli też rozpowszechnić informacje o śmierci 27-latka, a w mediach społecznościowych opublikowano nekrologi i wzmianki o ceremonii żałobnej.

Prywatny szpital na razie nie odniósł się do sprawy. Policjant, który chciał pozostać anonimowy, oświadczył, że służby nie zarejestrowały dotąd żadnej skargi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/hindustantimes.com/Times of India