Zamknij

Pożar w największej fabryce szczepionek świata. Zginęło pięć osób

21.01.2021 13:28
Pożar fabryki szczepionek
fot. AP/Associated Press/East News

Pożar w indyjskim Instytucie Serum, największej na świecie fabryce szczepionek. Przedstawiciele firmy zapewniają, że sytuacja ta nie ma wpływu na produkcję szczepionek na koronawirusa. Dyrektor generalny poinformował o śmierci pięciu osób. 

Pożar w największej fabryce szczepionek świata w miejscowości Pune wybuchł w czwartek. Lokalne media opublikowały w mediach społecznościowych nagrania, na których widać kłęby czarnego dymu unoszące się z rozległego kompleksu budynków. 

Jak podaje AFP, w akcji uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej. Gęsty dym utrudniał opanowanie pożaru - przekazał jeden ze strażaków. Przedstawiciel Instytutu Serum zapewnił, że pożar nie wpłynie na produkcję szczepionki na Covid-19. Dyrektor generalny Serum Institute poinformował o śmierci pięciu osób. 

Serum Institute of India to indyjska firma biotechnologiczna i farmaceutyczna założona w 1966 roku przez Cyrusa Poonawallę. Jest największym na świecie producentem szczepionek. Firma wydała w ostatnich latach prawie miliard dolarów na powiększenie i ulepszenie gigantycznego kampusu w Pune. Fabryka produkuje miliony dawek szczepionki na koronawirusa opracowanej przez brytyjską firmę AstraZeneca i Uniwersytet w Oxfordzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/AFP 

C