Zamknij

Przeszedł malarię, dengę i COVID-19, został ukąszony przez kobrę

24.11.2020 16:48
kobra
fot. East News

Brytyjczyk Ian Jones został ukąszony przez kobrę w indyjskiej wiosce. Mężczyznę, który trafił do szpitala i dochodzi do siebie, ochrzczono "wojownikiem", ponieważ wcześniej w Indiach przeszedł także Covid-19, malarię i dengę.

Do ukąszenia przez węża doszło w wiosce niedaleko indyjskiego miasta Dźodhpur - poinformował serwis internetowy dziennika "The Indian Express". Pochodzący z wyspy Wight mężczyzna ma problemy ze wzrokiem i z poruszaniem się, ale zdaniem lekarzy są to typowe objawy po ukąszeniu przez kobrę, które zazwyczaj z czasem ustępują.

Zobacz także

Indie. Przeszedł COVID-19, malarię i dengę. Ukąsiła go kobra

Ian Jones mieszkał tymczasowo w magazynie przedsiębiorstwa społecznego w Dźodhpurze, aby być bliżej ludzi, którym pomaga. Brytyjczyk, który jest byłym pracownikiem służby zdrowia, przeniósł się do Indii, aby prowadzić wspieraną przez organizację charytatywną inicjatywę społeczną na rzecz rzemieślników w Radżastanie.

- Był w części magazynu, w której mieszkał, kiedy jego pies Rocky zaczął szczekać. Gdy wyciągnął rękę, aby go uspokoić, kobra, zaniepokojona jego nagłym ruchem, dwukrotnie go ugryzła - powiedziała BBC News Claire Robertson z organizacji Community Action Isle of Wight, która prowadzi przedsiębiorstwo.

Syn Jonesa Sebastian ochrzcił swojego ojca "wojownikiem". Mężczyzna, będąc w Indiach, przeszedł już malarię, dengę i Covid-19. - Kiedy usłyszeliśmy, że został również ukąszony przez węża, co zwykle kończy się śmiercią, szczerze mówiąc, nie mogliśmy w to uwierzyć - stwierdził.

Community Action Isle of Wight i rodzinie Jonesa za pośrednictwem platformy GoFundMe udało się zebrać ponad 17 tys. funtów na pomoc w pokryciu kosztów leczenia szpitalnego Brytyjczyka i jego podróży z powrotem na wyspę Wight.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/indianexpress.com