Zamknij

Dramat w wesołym miasteczku. Zginęły dwie osoby, ponad 20 jest rannych

15.07.2019 19:58
Zdjęcie ilustracyjne
fot. stefano cellai/Shutterstock

Do scen rodem z horroru doszło w Indiach, w mieście Ahmedabad. W parku rozrywki Kankaria Adventure Park złamało się wielkie wahadło „Discovery” z gondolą, wypełnioną pasażerami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wyniku tragicznego wypadku zmarły dwie osoby a 27 zostało rannych.

Zobacz także

Policja wszczęła śledztwo

Tuż przed wypadkiem, wahadło dopiero zaczynało nabierać prędkości. Na 44-sekundowym filmie, nagranym przez jednego ze świadków zdarzenia, widać jak rura podtrzymująca gondolę z uczestnikami przejażdżki rozbija się na pół. Na wstrząsającym nagraniu słychać pełne przerażenia okrzyki i widać spadających z gondoli pasażerów.

W sprawie zostało wszczęte już śledztwo, które ma ustalić bezpośrednią przyczynę tragedii. Służby sprawdzają, czy w Kankaria Adventure Park przestrzegano warunków bezpieczeństwa oraz czy wesołe miasteczko posiadało aktualne zezwolenie na działalność. Ponadto śledczy zweryfikują także, czy regularnie przeprowadzano przegląd techniczny urządzeń.

- Policja, wraz z zespołem kryminalistycznym dotarła na miejsce, aby ustalić przyczyny wypadku – potwierdził w rozmowie z dziennikarzami rzecznik policji, Vijay Nehra.

Zobacz także

Z kolei burmistrz miasta zapowiedział, że – zgodnie z tym co wykaże dochodzenie - podjęte zostaną również kroki prawne przeciwko osobom, odpowiedzialnym za uchybienia w parku rozrywki.

Zobacz także

Jak również przekazał, po wypadku do szpitala trafiło 29 osób, a dwie z nich zmarły. 27 pozostaje rannych.

Jak donoszą zagraniczne media, wśród ofiar zdarzenia nie ma dzieci.

 

RadioZET.pl/Daily Mirror/Twitter