Zamknij

Zbiorowy gwałt na nastolatce w Indiach. Gdy wróciła do domu... spalono jej ciało

Redakcja
05.05.2018 12:17
Gwałt
fot. Shutterstock

Indyjska policja aresztowała 14 mężczyzn podejrzanych o porwanie, zgwałcenie i spalenie nastoletniej dziewczyny. Jest to najnowsze przestępstwo tego typu, pomimo zaostrzenia przepisów w związku z serią gwałtów i napaści na tle seksualnym w Indiach.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował sędzia okręgowy Jitendera Singh dziewczynę uprowadzono w czwartek ze wsi Chatra w stanie Dźarkhand na wschodzie Indii, gdy uczestniczyła w weselu. Kilku z podejrzanych prawdopodobnie ją zgwałciło, a następnie pozwoliło jej wrócić do domu.

Następnego dnia włodarze wioski nałożyli na napastników grzywnę w wysokości 50 tys. rupii (770 USD). Singh poinformował, że podejrzani pobili krewnych dziewczyny za złożenie przez nich skargi do władz wioski, a ją spalili, gdy była sama w domu - podaje agencja Associated Press.

Zobacz także

Opinia publiczna w Indiach jest wstrząśnięta serią napaści seksualnych od 2012 roku, kiedy to studentka została zgwałcona, a następnie zamordowana w autobusie w Delhi. Atak ten zszokował cały kraj, w którym powszechna przemoc wobec kobiet była od dawna po cichu akceptowana. Chociaż rząd wydał szereg rozporządzeń zwiększających karę za gwałt na dorosłej osobie do 20 lat więzienia, w Indiach co kilka tygodni dochodzi do kolejnej brutalnej napaści na tle seksualnym - zwraca uwagę AP.

W połowie kwietnia br. indyjski rząd uchwalił karę śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12 roku życia. Nastąpiło to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w kraju po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Zaostrzono też minimalne kary za gwałt.

RadioZET.pl/PAP/DG