Zamknij

Indie: Zgwałcona dwunastolatka urodziła dziecko. Jest w stanie krytycznym

Redakcja
10.04.2019 21:34
Indie: Zgwałcona dwunastolatka urodziła dziecko. Jest w stanie krytycznym
fot. Shutterstock

Dwunastoletnia ofiara gwałtu urodziła w poniedziałek dziecko w Rządowym Kolegium Medycznym i Szpitalu w Chandigarh w Indiach. Stan dziewczynki jest krytyczny. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Dziewczynka była wielokrotnie gwałcona przez swojego ojczyma. Tortury i wykorzystywanie fizyczne wyszły na jaw w styczniu, kiedy nauczyciele ze szkoły dwunastolatki zauważyli jej zaokrąglony brzuszek - podaje portal ''India Today''.

Władze szkoły skontaktowały się z matką dziewczynki, która zabrała ją do szpitala w Mohali. Ofiara gwałtu po badaniach dowiedziała się, że jest w ciąży. 

Zobacz także

Z ustaleń śledczych wynika, że dwunastolatka była gwałcona przez pijanego ojczyma w trakcie nieobecności matki. Policja aresztowała mężczyznę na podstawie ustawy o ochronie dzieci przed przestępstwami seksualnymi. Gwałciciel przyznał się do winy. 

Dwunastolatka została przyjęta do szpitala na tydzień przed terminem porodu. W poniedziałek urodziła chłopca. Noworodek prawdopodobnie zostanie oddany do adopcji. Stan dziewczynki jest krytyczny. 

Gwałty w Indiach 

Opinia publiczna w Indiach jest wstrząśnięta serią napaści seksualnych od 2012 roku, kiedy to studentka została zgwałcona, a następnie zamordowana w autobusie w Delhi. Atak ten zszokował kraj, w którym powszechna przemoc wobec kobiet była od dawna po cichu akceptowana.

W połowie kwietnia rząd zdecydował o wprowadzeniu kary śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia. Nastąpiło to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w Indiach po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Zaostrzono też minimalne kary za gwałt.