Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny gwałt na nastolatce. Jej ciało oblano benzyną i podpalono

07.05.2018 11:20
xxx wiadomosci

17-latka z Indii walczy o życie po tym, jak została zgwałcona, oblana benzyną i podpalona. Dziewczyna ma oparzenia pierwszego stopnia na 70 proc. powierzchni ciała — poinformowała w poniedziałek policja w dystrykcie Pakur w stanie Dźarkhand na wschodzie Indii.

Gwałt fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kara śmierci za gwałt na nieletnich?

Policja przesłuchała 19-latka, który mieszka w tej samej okolicy co ofiara napaści. — Oblał dziewczynę naftą i ją podpalił — powiedział przedstawiciel policji Shailendra Barnwal.

Do ataku doszło w piątek, tego samego dnia, kiedy w dystrykcie Chatra w tym samym stanie Dźarkhand inna nastoletnia dziewczyna została zgwałcona, po czym spalona żywcem w domu. W sprawie tej aresztowano 14 podejrzanych.

Seria napaści seksualnych

Opinia publiczna w Indiach jest wstrząśnięta serią napaści seksualnych od 2012 roku, kiedy to studentka została zgwałcona, a następnie zamordowana w autobusie w Delhi. Atak ten zszokował kraj, w którym powszechna przemoc wobec kobiet była od dawna po cichu akceptowana — wskazuje agencja AP. Chociaż rząd wydał szereg rozporządzeń zwiększających karę za gwałt na dorosłej osobie do 20 lat więzienia, w Indiach co kilka tygodni dochodzi do kolejnej brutalnej napaści na tle seksualnym.

W połowie kwietnia rząd zdecydował o wprowadzeniu kary śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia. Nastąpiło to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w Indiach po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Zaostrzono też minimalne kary za gwałt.

Rozporządzenie rządu, by stało się obowiązującym prawem, musi otrzymać w ciągu pół roku aprobatę parlamentu, ale do tego czasu będzie już stanowiło podstawę prawną w sprawach przeciwko gwałcicielom. 

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń