Zamknij

Indonezja: 12 ofiar śmiertelnych w wyniku osunięć ziemi na Bali

Redakcja
10.02.2017 10:31

Co najmniej 12 osób, w tym troje dzieci, zginęło w wyniku osunięć ziemi na popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspie Bali. Kilka osób odniosło rany, zniszczonych zostało wiele domów - poinformowała w piątek indonezyjska agencja ds. klęsk żywiołowych.

Indonezja: 12 ofiar śmiertelnych w wyniku osunięć ziemi na Bali
fot. PAP/EPA

Jak mówił rzecznik agencji Sutopo Purwo Nugroho, ziemia osunęła się na trzy miejscowości w górskim obszarze rejonu Bangli, w północnej części wyspy. Przyczyną katastrofy były utrzymujące się ulewne deszcze.

W miejscowości Songan zginęła matka z dwojgiem dzieci; cztery osoby poniosły śmierć w miejscowości Awan, a jedna w Sukawanie. Z obszarów dotkniętych katastrofą ewakuowano mieszkańców.

Agencja zapowiedziała, że w najbliższych dniach na Bali spodziewane są kolejne ulewy oraz ostrzegła mieszkańców, że może dojść do nowych osunięć ziemi i powodzi.

Bali jest najczęściej wybieraną przez turystów wyspą Indonezji, starym ośrodkiem indonezyjskiej kultury i sztuki, słynącym z białych plaż i bujnej zieleni.

Deszcze często doprowadzają do powodzi i osunięć gruntu w Indonezji, gdzie miliony ludzi żyje na obszarach górskich lub terenach zalewowych w pobliżu rzek.

RadioZET.pl/PAP/KM