Zamknij

9-latka zawisła na kablu. Tak skończyła się jej zabawa z rówieśnikami

22.04.2020 16:14
Dziewczynka zawisła na kablu
fot. Twitter Screen/BNGPY

9-letnia dziewczynka z Indonezji razem z innymi dziewczynkami i chłopcami bawiła się niedaleko miejsca, w którym stawiano słupy elektryczne. Dzieci chwytały za kable, gdy te były podnoszone. 9-latka nie zdążyła puścić się w odpowiednim momencie i zawisła nad ziemią.

Jak podaje "The Jakarta Post" do tej dramatycznej sytuacji doszło na wyspie Jawa w Indonezji. 9-latka razem z rówieśnikami bawiła się w miejscu, gdzie montowano słupy elektryczne. Zabawa polegała na łapaniu kabli, gdy te podnosiły się w górę. Jedna z dziewczynek nie zdążyła się opuścić na czas. Nagrał to przechodzień. 

Zobacz także

9-latka zauważyła, że znajduje się wysoko nad ziemią. Nie puściła wtedy kabla, tylko trzymała się go jeszcze mocniej. W rezultacie wciągnięto ją jeszcze wyżej. Dziewczynka zaczęła krzyczeć i płakać. Przekazała, że brakuje jej sił, żeby się utrzymać.

Zobacz także

Na pomoc ruszyli lokalni mieszkańcy. Przynieśli z domu materace i rozłożyli pod dzieckiem. Następnie polecili jej, aby puściła się. 9-latka przeżyła upadek, ale nabawiła się obrażeń. Dzieckiem zajęto się w szpitalu. 

RadioZET.pl/"The Jakarta Post"