Zamknij

Orangutan wyciągnął człowiekowi... pomocną dłoń. Mężczyzna nie skorzystał

06.02.2020 23:42
Orangutan Indonezja
fot. screen Borneo Orangutan Survival Australia ( BOSA)

Niecodzienną scenę uwiecznił na zdjęciach mieszkaniec Indonezji uczestniczący w safari. Jego oczom ukazał się orangutan... ratujący człowieka. Pracownik lokalnego parku nie skorzystał jednak z „pomocy” – wiedział, że ma do czynienia z dzikim zwierzęciem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Świadkiem zdarzenia był Indonezyjczyk Anil Prabhakar. Jak relacjonuje Dailymail.co.uk, przebywając na safari fotograf-amator zauważył człowieka, który czyści teren z węży. W tym celu zanurzył się nawet w płytkiej rzece.

W pewnym momencie do mężczyzny podszedł jeden z lokalnych orangutanów. Przeczuwając zamiary… wystawił człowiekowi swoją dłoń. Mężczyzna nie skorzystał jednak z pomocy orangutana. Zdawał sobie sprawę, że naraża się na bezpośredni kontakt z dzikim zwierzęciem.

Zobacz także

Fotograf wyjaśnił później, że ów mężczyzna pracuje dla Borneo Orangutan Survival Foundation, indonezyjskiej  organizacji chroniącej siedliska orangutanów. Pracujący dla małpek na wyspie Borneo wiedział, że na ludzki gest zbliżenia, jakkolwiek chwytający za serce, nie mógł sobie pozwolić.

RadioZET.pl/Dailymail