Zamknij

Indonezja: ZOO w Bandung w ogniu krytyki. Orangutan pali papierosa [WIDEO]

Redakcja
09.03.2018 12:29
Indonezja: ZOO w Bandung w ogniu krytyki. Orangutan pali papierosa [WIDEO]
fot. screen / Facebook

Bezmyślność odwiedzających i słaba opieka ze strony personelu. Tak w skrócie można podsumować skandal z indonezyjskiego ZOO w Bandung. W sieci opublikowano wideo, na którym widać jak orangutan... pali papierosa. 

Do zdarzenia doszło 4 marca w ZOO w miejscowości Bandung w Indonezji. Jeden z odwiedzających ogród zoologiczny palił papieros przy wybiegu z orangutanem. W pewnym momencie wyrzucił spory niedopałek w stronę zwierzęcia. Orangutan podszedł do papierosa i włożył go do ust. Po chwili zszokowani odwiedzający zauważyli, że zwierzę zaczęło zaciągać się papierosem. Nikt z obsługi nie reagował.

Ogród zoologiczny cierpi na braki kadrowe i personel nie jest w stanie zapewnić należytej opieki wszystkim podopiecznym. 

W sieci zawrzało. Aktywista Marison Guciano opublikował filmik z tego zdarzenia na swoim facebooku. Nazwał sprawcę zamieszania (palacza) zoo "ignorantem" a obsługę zoo "niekompetentną". 

Rzeczniczka ZOO Sulhan Syafi'I w rozmowie z Associated Press przeprosiła za zaistniałą sytuację. Dodała też, że w ogrodzie zoologicznym są umieszczone tablice przypominające o zakazie karmienia zwierząt czy dawania im papierosów. 

ZOO już nie pierwszy raz znajduje się w ogniu krytyki. Aktywiści na rzecz praw zwierząt wielokrotnie podnosili zarzut złych warunków życia dla zwierząt i niewystarczającej opieki, która przysługuje podopiecznym. Chodziło także o słabość w monitorowaniu bezpieczeństwa zwierząt.

RadioZET.pl/Euronews/KM