Tragiczny finał wycieczki nad rzeką. Utonęło 11 uczniów

15.10.2021 20:04

Jedenastu uczniów utonęło, a dwóch kolejnych jest w stanie krytycznym po wypadku na wycieczce w Indonezji – przekazały władze. Dzieci prawdopodobnie porwał nurt, gdy próbowały się przeprawić na brzeg. Wyprawę zorganizowano mimo ostrzeżeń władz, że jest to niebezpieczne. 

11 uczniów utonęło w rzece Cileuleur w Indonezji
fot. DARRA/AFP/East News

Do wypadku doszło podczas wycieczki około 150 członków islamskiej grupy skautów. Uczniowie w wieku od 13 do 15 lat szli wzdłuż rzeki Cileuleur na indonezyjskiej wyspie Jawa. Jak podała agencja AFP, 21 osób z tej grupy próbowało przeprawić się na drugi brzeg. Wtedy najprawdopodobniej doszło do tragedii. Nurt porwał uczniów.

Indonezja. 11 uczniów utonęło podczas wycieczki nad rzeką Cileuleur

Dowódca zespołu poszukiwawczo-ratowniczego Supriono (w Indonezji nie ma rozróżnienia na imię i nazwisko, wiele osób posługuje się tylko jednym imieniem – red.) przekazał, że mieszkańcy pobiegli na pomoc i udało im się wyciągnąć z wody 10 osób. – Dwóch uczniów jest w stanie krytycznym. Zostali przewiezieni do szpitala. 11 osób zginęło – powiedział Supriono.

11 uczniów utonęło podczas wycieczki w Indonezji
fot. DARRA/AFP/East News

Wszczęto dochodzenie, aby ustalić przyczynę wypadku. Wycieczkę zorganizowano, mimo ostrzeżeń władz, że obecnie jest to niebezpieczne. Skauci spacerowali wzdłuż rzeki i sprzątali brzeg.

W lutym 2020 roku doszło do podobnego wypadku. 10 skautów utonęło w trakcie gwałtownej powodzi. Rannych zostało prawie 20 osób.

AFP przypomina, że w porze deszczowej, która rozpoczyna się w Indonezji w listopadzie, zabrania się organizowania wycieczek nad rzekami z udziałem dzieci i nastolatków.

RadioZET.pl/AFP/oprac. AK