Zamknij

Historia jak z filmu. Nastolatek przez 49 dni dryfował po oceanie

Redakcja
24.09.2018 19:08
Historia jak z filmu. Nastolatek przez 49 dni dryfował po oceanie
fot. Indonesian Consulate

19-letni Aldi Novel Adilang z Indonezji przez 49 dni dryfował po Morzu Filipińskim w małej, drewnianej łódce. Przez ten czas żywił się rybami i pił przefiltrowaną, morską wodę. W rozmowie z mediami chłopak przyznał, że w pewnym momencie, będąc pewnym śmierci, rozważał samobójstwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nastolatek pracował na łodzi od trzech lat. Wypływał w głąb morza i zapalał lampę, której celem było zwabienie jak największej ilości ryb. Pracował w ten sposób 125 km od brzegu. Raz w tygodniu dopływała do niego świeża dostawa żywności, wody i paliwa.

Zobacz także

Pewnego dnia silne wiatry zerwały liny cumownicze, a łódź odpłynęła w głąb morza. Adilang liczył, że szybko zostanie uratowany. Stało się inaczej. Nastolatek utknął na morzu pozbawiony zapasów żywności i wody pitnej. Żeby przeżyć musiał łowić ryby i pić morską, przefiltrowaną wodę.

W czasie, gdy 19-latek dryfował po morzu, przepłynęło obok niego 10 statków. Uratował go dopiero okręt płynący pod flagą Panamy. Dokładnie po 49 dniach dryfowania.

Modlił się w chwilach zwątpienia

Nastolatek opowiadał później, że pogodził się, że wkrótce zginie. Jak dodał, rozważał nawet samobójstwo. Przez cały ten czas miał jednak w głowie słowa swoich rodziców, którzy zawsze zachęcali go do modlitwy w chwilach zwątpienia. Gdy zaginął na morzu, przez cały czas miał ze sobą Biblię. Jak przyznał, to ona pozwoliła mu przetrwać najgorszy czas.

RadioZET.pl/Guardian/BM