Zamknij

Szaman przez 15 lat trzymał porwaną kobietę

Redakcja
08.08.2018 12:48
Indonezja. Zatrzymano szamana, który przez 15 lat gwałcił kobietę
fot. tribratanews.polri.go.id

Szokująca zbrodnia w Azji Południowo-Wschodniej. Indonezyjka policja aresztowała szamana, który porwał i przez 15 lat przetrzymywał kobietę jako niewolnicę seksualną. Dziewczyna zaginęła w wieku 13 lat. Sprawca gwałcił ją pod pretekstem opętania jej przez męskiego ducha.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała agencja AFP, sprawa wyszła na jaw, kiedy policja odnalazła nagą 28-letnią kobietę w pobliżu jaskini w miejscowości Bajungan w środkowej części wyspy Celebes.

Zobacz także

Zaginięcie 13-latki zgłoszono w 2003 roku, kiedy nie wróciła po wizycie u szamana. AFP podkreśla, że przez lata swojej córki szukał bezskutecznie jej ojciec.

Szaman, którego syn ożenił się z siostrą porwanej dziewczyny, tłumaczył rodzinie, że ich córka wyjechała daleko i już nie wróci.

Szaman trzymał kobietę w jaskini
fot. tribratanews.polri.go.id

Jak podkreślił szef lokalnej policji Iqbal Alqudusy, szaman przetrzymywał dziewczynę przez 15 lat. – Każdego dnia, przez wiele lat, szaman uprawiał z nią seks pod pretekstem opętania przez męskiego ducha – wyjaśnił funkcjonariusz.

Zobacz także

83-letni szaman, nazywany Jago, miał wmawiać dziewczynie, że jest opętana przez ducha Amrina. Porwana miała wierzyć, że jest on powiązany z jej chłopakiem. W ciągu dnia kobietę miał przetrzymywać w jaskini, a nocami prowadzić do chaty, gdzie ją gwałcił.

Szaman trzymał kobietę 15 lat
fot. tribratanews.polri.go.id

Szef lokalnej policji przekazał, że uwolniona dziewczyna „jest zdezorientowana, boi się ludzi i wciąż chce wrócić do jaskini”. Kobieta ma zostać poddana leczeniu.

Szaman usłyszał zarzut uprawiania seksu z nieletnią, za co grozi mu 15 lat więzienia. Śledczy badają również rodzinę zatrzymanego.

AFP dodaje, że muzułmańska w większości Indonezja nadal jest miejscem, gdzie popularne są praktyki szamanów. Władze kraju wprowadziły kary za uprawianie czarnej magii – do trzech miesięcy więzienia lub grzywnę w wysokości 450 tys. rupii (w przeliczeniu to 41 dolarów).

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/PTD