Zamknij

Australia w obliczu kolejnej klęski. Nadciąga inwazja jadowitych pająków

24.01.2020 22:27
jadowite pająki
fot. Shutterstock

Ulewne opady deszczu i upalne dni stworzyły idealne warunki do rozwoju śmiercionośnych atrakidów - alarmują australijscy eksperci. W najbliższym czasie kraj dotknie prawdziwa inwazja tych niezwykle niebezpiecznych pająków, których jad może zabić człowieka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Wysyłamy ostrzeżenia do opinii publicznej, ponieważ duże opady deszczu, a następnie upalne dni stworzyły idealne warunki do rozwoju atrakidów – alarmują eksperci z Australian Reptile Park.

Zobacz także

Atrakidy to grupa, która obejmuje aż 35 gatunków. Niektóre z tych pająków wytwarzają śmiertelnie niebezpieczny jad, który może zabić człowieka. Najgroźniejszym z nich jest Atrax robustus. W tym przypadku, jad samców jest sześciokrotnie groźniejszy od jadu samic.

Zobacz także

Eksperci alarmują, że groźne pająki można spotkać dosłownie wszędzie. Mieszkańcy muszą być przygotowani na to, że mogą je znaleźć w ubraniach, w meblach, a nawet w butach.

Zobacz także

Lekarze uspokajają, że dostępne zasoby leków pozwalają na to, aby skutecznie przeciwdziałać skutkom ukąszenia. Kontakt z placówką medyczną musi być jednak natychmiastowy.

Przypomnijmy, że w szalejących od października pożarach australijskiego buszu życie straciło 28 osób. Ogień zniszczył ponad 2 000 domów i roślinność na powierzchni 10 milionów hektarów odpowiadającej powierzchni Portugalii lub Południowej Korei. Zginął nawet miliard dzikich zwierząt, a wiele gatunków jest teraz skrajnie zagrożonych wyginięciem.

RadioZET.pl/ Tech.wp.pl/ CNN