Zamknij

Irak: Napastnicy wtargnęli do siedziby władz kurdyjskich w Irbilu

Redakcja
23.07.2018 11:03
Kurdowie w Iraku
fot. Polaris/East News

Uzbrojeni napastnicy wtargnęli w poniedziałek do siedziby władz Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego w Irbilu na północy Iraku i z okien gmachu zaczęli ostrzeliwać kurdyjskie siły bezpieczeństwa – podały lokalne władze. Siły bezpieczeństwa weszły do budynku.

– Ok. godz. 7.45 (6.45 czasu polskiego) dwaj uzbrojeni mężczyźni podeszli do wejścia do siedziby władz i otworzyli ogień do strażników. Udało im się wtargnąć do środka, teraz znajdują się na trzecim piętrze – powiedział przedstawiciel miejscowych władz Tahir Abdullah.

Zobacz także

– Siły bezpieczeństwa otoczyły budynek i weszły na parter, przygotowując się do ataku na napastników – dodał.

Jeden z napastników, którzy wtargnęli do siedziby władz Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego w Irbilu na północy Iraku, przeprowadził samobójczy zamach bombowy. 

Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych eksplozji.

Zobacz także

Źródła w siłach bezpieczeństwa przekazały również, że kurdyjscy snajperzy ostrzeliwują trzecie piętro budynku, na które przedostali się zamachowcy.

Władze przekazały, że kurdyjskie siły bezpieczeństwa zabiły dwóch mężczyzn z grupy napastników, która wtargnęła do siedziby władz Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego w Irbilu. 

RadioZET.pl/PAP/KM