Zamknij

10-latka zaszła w ciążę. Była seksualną niewolnicą ISIS

Redakcja
28.02.2019 10:33
10-latka zaszła w ciążę. Była seksualną niewolnicą ISIS
fot. Twitter screen

Marwa Khedr miała zaledwie dziesięć lat, kiedy została porwana przez dżihadystów. Członkowie Państwa Islamskiego wtargnęli do jej wioski w Iraku. Dziewczyna była gwałcona przez bojowników i zaszła w ciążę. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Marwa Khedr zaginęła w 2014 roku, gdy do wioski w regionie Sinjar w Iraku wtargnęła grupa terrorystów i barbarzyńsko zaatakowała jej rodzinę oraz sąsiadów – podają zagraniczne media. Mężczyźni zostali pogrzebani żywcem, podczas gdy kobiety i dziewczęta zostały zabrane do Rakki w Syrii. 

Wszystkie dziewczyny w wieku poniżej 20 lat były wykorzystywane przez starszych bojowników Państwa Islamskiego jako niewolnice seksualne. 

Ziad Avdal, były nauczyciel, który prowadzi schronisko dla uciekających przed Państwem Islamskim, mówił o strasznym losie dziesięcioletniej Marwy. „Jest wiele takich dziewcząt jak ona. To nie jest najgorsze, że jest w ciąży. Młode dziewczyny mogły zostać zgwałcone przez 100 mężczyzn, zanim zaszły w ciążę” – powiedział. 

Zobacz także

Ciotka Marwy, która zdołała uciec z obozu ISIS w Baghuz, powiedziała, że po raz ostatni widziała swoją siostrzenicę na targu niedaleko Hadan. Kobieta zauważyła, że 10-latka jest w zaawansowanej ciąży.

RadioZET.pl/DG