Zamknij

Pożar w szpitalu w Iraku. Bilans ofiar wzrósł do 82

25.04.2021 14:00
Pożar szpitala w Iraku
fot. PAP/EPA/MURTAJA LATEEF

Do 82 osób wzrósł bilans ofiar pożaru szpitala w nocy z soboty na niedzielę, do którego doszło na przedmieściach Bagdadu w Iraku. "Ofiarami są pacjenci z oddziału intensywnej terapii z Covid-19" - podały źródła medyczne w irackiej stolicy. Najnowsze dane przekazało irackie MSW.

Pożar szpitala na przedmieściach stolicy Iraku. Według mediów do rozprzestrzenienia się ognia w szpitalu Ibn al-Khatib na południowo-wschodnich obrzeżach Bagdadu, doszło wskutek eksplozji butli z tlenem medycznym.

Podano, że doszło niej w wyniku "naruszenia warunków bezpieczeństwa przy ich przechowywaniu". Przypomnijmy, że do tragicznych pożarów w podobnych okolicznościach dochodziło ostatnio w Indiach.

Pożar szpitala w Iraku. Po wybuchu butli z tlenem zginęło ponad 80 osób

Źródła medyczne, na które z kolei powołuje się agencja AFP, podały, że na oddziale intensywnej terapii znajdowało się 30 pacjentów zakażonych Covid-19. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazywały strażaków gaszących ogień oraz pacjentów i ich krewnych uciekających z płonącego szpitala. Pacjentów mieli ratować również cywile niezwiązani z lecznicą.

Iracka obrona cywilna informowała początkowo, że "udało się uratować 90 ze 120 pacjentów szpitala i ich krewnych", nie podała jednak dokładnej liczby ofiar śmiertelnych i rannych. Według władz pożar został już ugaszony.

Wzrósł bilans ofiar pożaru [AKTUALIZACJA]

Po południu w niedzielę PAP podała, że bilans ofiar wybuchu w lecznicy wzrósł do 82. Zginęli głównie pacjenci z oddziału intensywnej terapii chorujący na Covid-19. "28 ofiar było podłączonych do respiratorów" - powiadomił przedstawiciel władz. Najnowsze dane ogłosiło irackie MSW. Komunikat sprzed południa mówił o 58 ofiarach, a pierwotny - o 27 zabitych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP