Zamknij

Irak:atak samobójczy w obozie dla osób przemieszczonych. Zamachowiec przebrał się za kobietę

Redakcja
03.07.2017 12:22
Irak:atak samobójczy w obozie dla osób przemieszczonych. Zamachowiec przebrał się za kobietę
fot. AP/FOTOLINK

Co najmniej 14 osób zginęło w zamachu samobójczym w obozie dla osób przemieszczonych w prowincji Anbar na zachód od stolicy Iraku Bagdadu. Zamachowiec dostał się do obozu przebrany za kobietę - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Przedstawiciel władz Taha Abdul-Ghani powiedział, że do zamachu doszło w niedzielę o zmierzchu, gdy władze zajmowały się rozmieszczaniem w obozie rodzin, które uciekły z miasta Al-Kaim kontrolowanego przez tzw. Państwo Islamskie (IS).

Abdul-Ghani twierdzi, że wśród zabitych znalazł się pułkownik policji; jego podejrzenie wzbudziła osoba w długim stroju kobiecym, więc podszedł do niej i objął, co zapewne - jak pisze agencja AP - pozwoliło ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych. W wyniku eksplozji co najmniej 20 osób zostało rannych.

Irackie siły zbrojne wyparły IS z większej części Anbaru i prowadzą obecnie ostatnią fazę wielkiej ofensywy w mieście Mosul na północy Iraku.

Na razie nikt nie przyznał się do niedzielnego zamachu, lecz istnieje podejrzenie, że dokonało go IS, które przeprowadzało w przeszłości podobne ataki. 

RadioZET.pl/PAP/KM