Zamknij

Tragiczna śmierć irańskiego generała. Zastrzelił się przy czyszczeniu broni

Redakcja
17.12.2018 10:13
Tragiczna śmierć irańskiego generała. Zastrzelił się przy czyszczeniu broni
fot. Shutterstock

Jeden z generałów Gwardii Rewolucyjnej, Kodratollah Manusi, który dowodził bazą wojskową położoną w niespokojnym regionie na północnym wschodzie Iranu, zastrzelił się przy czyszczeniu własnej broni – poinformowała oficjalna irańska agencja IRNA.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę. Generał Manusi był weteranem wojny iracko-irańskiej z lat 1980-1988.

Zobacz także

Na wschodzie Iranu – graniczącym z Afganistanem będącym największym na świecie producentem opium, a także z Pakistanem – od dawna mają miejsce starcia sił bezpieczeństwa z gangami przemytników narkotyków. W rejonie tym dochodzi także do niepokojów wywoływanych przez separatystów i sunnickie ugrupowania zbrojne – podaje agencja Reutera.

Gwardia Rewolucyjna, zwana też Strażnikami Rewolucji lub Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej, została utworzona po rewolucji islamskiej w 1979 roku w celu jej obrony przed – jak to określano – „wewnętrznymi i zewnętrznymi” zagrożeniami. Jej zwierzchnikiem jest najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Gwardia, złożona z formacji lądowych, morskich i powietrznych, to najlepiej wyszkolona i wyposażona część sił zbrojnych Iranu.

RadioZET.pl/PAP/BM