Tragiczna śmierć irańskiego generała. Zastrzelił się przy czyszczeniu broni

17.12.2018 10:13
xxx wiadomosci

Jeden z generałów Gwardii Rewolucyjnej, Kodratollah Manusi, który dowodził bazą wojskową położoną w niespokojnym regionie na północnym wschodzie Iranu, zastrzelił się przy czyszczeniu własnej broni – poinformowała oficjalna irańska agencja IRNA.

Tragiczna śmierć irańskiego generała. Zastrzelił się przy czyszczeniu broni fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę. Generał Manusi był weteranem wojny iracko-irańskiej z lat 1980-1988.

Na wschodzie Iranu – graniczącym z Afganistanem będącym największym na świecie producentem opium, a także z Pakistanem – od dawna mają miejsce starcia sił bezpieczeństwa z gangami przemytników narkotyków. W rejonie tym dochodzi także do niepokojów wywoływanych przez separatystów i sunnickie ugrupowania zbrojne – podaje agencja Reutera.

Gwardia Rewolucyjna, zwana też Strażnikami Rewolucji lub Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej, została utworzona po rewolucji islamskiej w 1979 roku w celu jej obrony przed – jak to określano – „wewnętrznymi i zewnętrznymi” zagrożeniami. Jej zwierzchnikiem jest najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Gwardia, złożona z formacji lądowych, morskich i powietrznych, to najlepiej wyszkolona i wyposażona część sił zbrojnych Iranu.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń