Zamknij

Wypadek autokaru w Iranie. Nie żyje 20 osób, 24 są ranne

09.01.2020 09:43
Iran
fot. Twitter/Iran News Wire

Co najmniej 20 osób zginęło, a 24 zostały ranne w czwartek rano w wypadku autokaru, który runął w przepaść w północnym Iranie - podała irańska agencja informacyjna ISNA. To, niestety, kolejna katastrofa, do której doszło na terytorium Iranu. 

Autokar stoczył się do wąwozu w prowincji Mazandaran. Ranni zostali odwiezieni do pobliskiego szpitala, stan niektórych z nich lekarze określają jako poważny.

ISNA podała, że przyczyną wypadku była awaria hamulców pojazdu.

Rocznie w Iranie na drogach ginie ok. 17 tys. osób. Jest to jeden z najwyższych takich wskaźników na świecie. Przyczynia się do tego m.in. nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zły stan techniczny pojazdów.

Katastrofa samolotu w Iranie

To już kolejna w ostatnich dniach katastrofa na terytorium Iranu, w której zginęli ludzie. Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę, wkrótce po starcie, rozbił się Samolot linii Ukraine International Airlines (UIA). Przedstawiciele przewoźnika oświadczyli, że należący do nich Boeing 737-800 był sprawny i wykluczyli wstępnie, że przyczyną katastrofy mógł być błąd załogi.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko poinformował, że w katastrofie zginęło 176 osób. W samolocie znajdowało się 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 obywateli Ukrainy, w tym dwóch pasażerów i dziewięcioro członków załogi, a także dziesięciu obywateli Szwecji, czterech obywateli Afganistanu, trzech Niemców oraz trzech Brytyjczyków.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter