Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci zginęli w zamachu we wschodnim Iranie

06.12.2018 11:31

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych po zamachu samobójczym w mieście portowym Czabahar na południowym wschodzie Iranu. Ofiary śmiertelne to dwóch policjantów, co potwierdziły lokalne władze.

Iran. Zamach terrorystyczny w Czabaharze. Zginęło dwóch policjantów fot. PAP/EPA/STR

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

– Ten akt terroru doprowadził do męczeństwa dwóch policjantów – powiedział w państwowej telewizji Mohammad Hadi Maraszi, wiceszef miejscowej policji.

Wskazał, że zamachowcy chcieli dostać się do wnętrza siedziby służb bezpieczeństwa, ale zatrzymani przez strażników zdetonowali bombę umieszczoną w samochodzie.

Wcześniej gubernator miasta Czabahar Rahmdel Bameri informował media o czterech ofiarach śmiertelnych. „Eksplozja była bardzo silna i powybijała okna w wielu pobliskich budynkach” – dodał Bameri.

Irańska agencja IRNA podała, że był to samobójczy atak bombowy. Na razie nie wiadomo, kto dokonał zamachu.

Liczący ponad 85 tys. mieszkańców Czabahar leży nad Zatoką Omańską. Agencja AFP przypomina, że miasto znajduje się około 100 km na zachód od granicy z Pakistanem i jest zamieszkałe głównie przez sunnicki lud Beludżów.

Czabahar jest ważnym portem dla władz w Iranie, dzięki któremu mogą dostarczać surowce energetyczne z Indii z pominięciem transportu przez Pakistan.

RadioZET.pl/PAP/AFP/PTD

Oceń