Zamknij

Piloci pasażerskiego samolotu pokłócili się. Skończyło się bójką w kabinie podczas lotu

Redakcja
27.07.2018 20:01
samolot
fot. Shuttertsock

Irackie linie lotnicze poinformowały w piątek, że zawiesiły dwóch pilotów, ponieważ dzień wcześniej doszło między nimi do rękoczynów w czasie lotu z Bagdadu do Maszhadu. Iraqi Airways zapowiadają śledztwo i dalsze konsekwencje karne.

O decyzji Iraqi Airways poinformował w piątek brytyjski portal Flight Global, powołując się na oświadczenie władz irackiego przewoźnika państwowego. W komunikacie nie podano daty i szczegółów zdarzenia, ograniczając się do stwierdzenia, że między pilotami doszło do bójki w czasie lotu.

Zagłosuj

Czy boisz się latać samolotami?

Liczba głosów:

Irackie linie podkreśliły, że irackie ministerstwo transportu wszczęło śledztwo i pilotom grożą dalsze konsekwencje karne. Iraqi Aiways dodało, że liniom tym zależy na transparentności w tej sprawie ze względu na ochronę reputacji. Według informacji podanych w czwartek przez niektóre media do incydentu doszło w czasie lotu z Bagdadu do irańskiego Maszhadu, gdy samolot był na wysokości ponad 11 tys. metrów. W samolocie Boeing 737 miało być 157 pasażerów.

Zobacz także

Awantura miała się zacząć, gdy kapitan samolotu zabronił stewardessie przyniesienia drugiemu pilotowi obiadu pod pretekstem, że nie poprosił go o zgodę. Następnie kapitan miał zacząć wyzywać drugiego pilota, a także go uderzyć. To miało spowodować interwencję obecnego na pokładzie agenta bezpieczeństwa, który nakazał lądowanie awaryjne z powrotem w Bagdadzie. Po wylądowaniu piloci mieli znów zacząć bójkę.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal