Zamknij

Morderstwo Polaka w Dublinie: Policja prosi o pomoc i podaje numer do kontaktu

Redakcja
07.08.2017 19:20
Morderstwo Polaka w Dublinie: Policja prosi o pomoc i podaje numer do kontaktu
fot. Twitterirland

32-letni Polak Michał K. został zamordowany w nocy z czwartku na piątek w pobliżu Ballyboughal na północnych przedmieściach Dublina - poinformowała irlandzka policja Garda. Mężczyzna został wielokrotnie raniony nożem.

Ciało mężczyzny zostało odkryte w piątek rano przez policjantów w przejściu między dwiema ulicami na przedmieściach Ballyboughal. Jak jednak zaznaczono, Polak został prawdopodobnie zamordowany w innym miejscu, którego śledczym nie udało się na razie ustalić.

W rozmowie z PAP rzecznik irlandzkiej policji podkreślił, że śledztwo prowadzone jest w sprawie zabójstwa, ale dokładne okoliczności śmierci mieszkającego "od lat" w Irlandii Polaka nie są jeszcze znane. Jak zaznaczył, nie ma żadnych dowodów na to, aby wydarzenie miało coś wspólnego z porachunkami gangów w okolicy Dublina.

Śledczy zaapelowali do wszystkich osób, które znały ofiarę, aby skontaktowały się ze śledczymi z komisariatu w Balbriggan na północ od Dublina pod numerem (01) 802 0510 lub z lokalnym posterunkiem policji. Jak podkreślili, liczą na odtworzenie ostatnich godzin życia Michała K. i ustalenie okoliczności jego śmierci.

Jednocześnie wystosowano apel do okolicznych mieszkańców, prosząc o zgłoszenie wszystkich wydarzeń, które mogły mieć coś wspólnego ze śmiercią mężczyzny, jak np. sprzeczka lub bójka uliczna, a także "podejrzane ruchy samochodów lub ludzi".

RadioZET.pl/pap/maal