Zamknij

Zamordowano 20-letnią Patrycję. Jej partner: to wypadek podczas seksu

07.08.2020 12:42
Policja
fot. Shutterstock

Irlandia. Patrycja i Dawid M. byli parą od kilku miesięcy. W niedzielę zwłoki Polki znaleziono w wannie. O morderstwo oskarżony został jej partner.

Ciało Patrycji znaleziono w niedzielę rano w jej domu w dzielnicy Drumalane Park w miejscowości Newry w Irlandii. Noc poprzedzającą zabójstwo młoda Polka spędziła się z chłopakiem — informuje serwis independent.ir. Dawid M. podczas przesłuchania powiedział, że udusił dziewczynę w trakcie stosunku. "Lubiła być podduszona" - zeznał Polak.

Irlandia. Nie żyje 20-letnia Polka

Patrycja, której zwłoki znaleziono w niedzielę w jej domu w Irlandii, pochodzi z Łukowa. Tego samego dnia, kilka godzin później tamtejsza policja zatrzymała chłopaka dziewczyny. O trzy lata starszy Dawid był w ciężkim stanie. Miał powiedzieć, że zabił dziewczynę. "Stał z nożem i groził, że się okaleczy" - cytuje słowa adwokata oskarżonego Jonathan Browne portal Independent.ir.

Zobacz także

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany Dawid M. przed zatrzymaniem policji kontaktował się z rodziną z Polski w sprawie lotu powrotnego do kraju. W trakcie przesłuchania podejrzany zeznał, że był w związku z 20-latką od kilku miesięcy. W trakcie seksu praktykowali podduszenie.

Powiedział (podejrzany przyp. red.), że tamtej nocy oboje wypili dużą ilość alkoholu; najpierw po butelce wina, a potem pili wódkę

– przekazał adwokat Dawida M.

Zobacz także

Polak zeznał, że Patrycja przestała reagować w trakcie dobrowolnego stosunku płciowego. Adwokat dodał, że para miała "umowę". W trakcie zagrożenia mieli dać sobie "znak", aby przerwać stosunek. Prawnik przekazał, że dziewczyna nigdy nie dała takiego znaku chłopakowi. Browne twierdzi, że śmierć młodej Polki jest przypadkowa. A podejrzany mężczyzna nie działał z zamiarem wyrządzenia krzywdy. Sędzia jednak odmówił zwolnienia Dawida M. za kaucją. Mężczyzna stanie przed sądem 2 września.

Zobacz także

Tragedia, która wydarzyła się w miejscowości Newry wstrząsnęła lokalną społecznością. Jak relacjonują irlandzkie media, pod domem zamordowanej Polki sąsiedzi zaczęli składać kwiaty i zapalać znicze. Odprawiono także mszę w intencji Patrycji.

RadioZET.pl/independent.ir