Zamknij

Jako jedyna ratowała rannego motocyklistę. Wzorowa postawa Polki w Irlandii

08.09.2019 14:18
Ratownik medyczny
fot. BELGIA_IRAN_KRK_2014_0047

Pochodząca z Polski Kate Michlic pokazała, że jako ratownik medyczny jest zawsze na służbie. Mieszkająca w Irlandii jako jedyna podjęła reanimację rannego w wypadku motocyklisty. Gdy inni mówili, że już nie żyje , ona sięgnęła po defibrylator… Mężczyzna zmarł, ale dopiero w szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dublinlive.ie pisze o odwadze kobiety, która jako jedyna podjęła się reanimacji rannego motocyklisty. 45-latek zderzył się z samochodem.

Michlic wracała od przyjaciół, gdy natknęła się na grupę ludzi wokół leżącego mężczyzny. Widząc, że to skutek wypadku, natychmiast podjęła się ratowania rannego. Do czasu przyjazdu służ wykonywała resuscytację krążeniowo-oddechową. Sięgnęła po defibrylator AED – będący na wyposażeniu ratowników sprzęt wywołujący w organizmie rannego wstrząs.

Zobacz także

Było tam około 15 osób i wielu z nich obawiało się go poruszyć lub dotknąć. Został uderzony zaledwie pięć minut wcześniej i mówili, że już nie żyje

Polka, relacjonująca zdarzenie dla Dublin Live

Niestety, pomimo jej wysiłków ranny nie przeżył wypadku. Ratowniczka przedłużyła mu życie – mężczyzna zmarł w szpitalu. Za jej postawę należą się wyrazy najwyższego uznania.

RadioZET.pl/Dublin Live