Zamknij

Polak oskarżony o odrąbanie głowy matce: „Jestem prawdziwym Hitlerem”

Redakcja
11.01.2019 15:09
irlandia zabójstwo polka
fot. Twitter screen

32-letni Polak mieszkający wraz z rodziną w małej miejscowości Ardee w Irlandii, został oskarżony o zamordowanie swojej matki. Tomasz P. miał siekierą odrąbać kobiecie głowę. Wcześniej publikował w sieci niepokojące nagrania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Makabryczne zabójstwo 57-letniej Elżbiety P. wstrząsnęło Irlandią. Kilka dni po odkryciu zbrodni na jaw wychodzą nowe fakty. Lokalne media donoszą m.in. o niepokojących nagraniach, które oskarżony opublikował niedługo przed śmiercią swojej matki.

Zobacz także

Oskarżony: Jestem Hitlerem

W filmie udostępnionym w mediach społecznościowych w dniu zabójstwa Tomasz P. powiedział m.in., że jest „prawdziwym  Adolfem Hitlerem” – donosi „The Irish Post”. 32-latek przekonywał, że matka stosuje wobec niego „czarną magię”. W nagraniu komentował też dzieciństwo spędzone w Polsce czy UFO. „Przepraszam, ale potrzebuję pomocy. Wiem, co muszę teraz zrobić” – mówił.

Istnieją „poważne obawy” w związku z jego zdrowiem psychicznym – donoszą irlandzkie media, powołując się na źródła policyjne. Tomasz P. został zatrzymany. 17 stycznia ma stanąć przed sądem w Dublinie.  

Zobacz także

RadioZET.pl/The Irish Post/MK