Zamknij

Policja: Zabity w Irlandii mężczyzna był Słowakiem, a nie Polakiem

Redakcja
23.02.2017 12:13
Irlandia
fot. Twitter/3News

Zabity we wtorek na parkingu w Fermoy koło Cork w Irlandii mężczyzna był Słowakiem, a nie - wbrew wcześniejszym doniesieniom - Polakiem - tak wynika z informacji irlandzkiej policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Podczas bójki na parkingu przy Dublin Road w Fermoy zginął 40-letni mężczyzna, a inny został ranny.

Jak poinformowały policyjne źródła, ofiara jest obywatelem Słowacji. Z kolei ranny mężczyzna to Polak. Został przewieziony do szpitala uniwersyteckiego w Cork, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wcześniejsze doniesienia głosiły, że zabity mężczyzna również był Polakiem.

Jak podały lokalne media, sprawcy ataku - dwaj mężczyźni, którzy według dostępnych informacji także są obywatelami Polski - użyli metalowych prętów. Zostały one zabezpieczone przez policję jako materiał dowodowy. Obu napastników zatrzymano, są przesłuchiwani przez policję. Dziennik "The Irish Sun" podał w czwartek, że obie grupy mężczyzn wcześniej się nie znały, a spór, który rozpoczął awanturę, mógł dotyczyć handlu nielegalnie importowanymi papierosami.

Ambasada RP w Dublinie poinformowała jeszcze w środę, że służby konsularne są świadome incydentu i podjęły niezbędne działania we współpracy z lokalnymi władzami.