Zamknij

Morderstwo 20-letniej Patrycji w Irlandii Płn. Zatrzymano 23-latka, też z Polski

03.08.2020 22:44
Patrycja Wyrebek zamordowana w Irlandii
fot. screen Belfast Telegraph

Brutalne zabójstwo 20-letniej Polski w irlandzkim mieście Newry. Tamtejszy dziennik „Belfast Telegraph” poinformował dziś, że zatrzymała w tej sprawie 23-letniego Polaka, partnera kobiety. Służby wyjaśniają kulisy makabrycznego odkrycia.

Zwłoki Polski znaleziono w niedzielę rano. Duża część osiedla Dromalane została zamknięta, na czas przeszukiwań osiedla przez kryminalnych. Dziennik z Belfastu ujawnia, że służby i władze nie ujawniły tożsamości ofiary ani podejrzanego. Z kolei serwis The Journal.ie podał, że ofiarą jest Patrycja Wyrembek. W sprawie Północnoirlandzka policja (PSNI) nie kontynuuje poszukiwania innych świadków. Mężczyzna trafił już do aresztu. 

Gazeta i jej serwis opublikowały zdjęcie, na którym widać rzekomy moment zatrzymania 23-latka. Oboje byli mieszkającą wspólnie parą.

Morderstwo 20-letniej Polki w Irlandii Płn. Zatrzymano 23-latka

Zobacz także

Konsul generalny RP w Belfaście potwierdził, że północnoirlandzka policja skłania się ku wersji, że było to morderstwo. Wciąż trwają jednak czynności śledcze i przeczesywanie terenu przez kryminalnych. Newry jest małym miasteczkiem, położonym na południe od stołecznego Belfastu.

Zobacz także

Przyjaciele zamordowanej Polki zbierają fundusze na przylot jej rodziców do Irlandii Północnej. Do tej pory uzbierano 2000 funtów.

RadioZET.pl/Belfast Telegraph