Ciało Polaka znalezione w Irlandii Północnej

Redakcja
23.10.2017 13:15
Ciało Polaka znalezione w Irlandii Północnej
fot. Flickr.com

Irlandzkie media informują o tajemniczej śmierci imigranta z Polski. Mężczyzna mieszkał w małej wsi w hrabstwie Antrim w Ulsterze.

Mieszkańcy wioski relacjonują, że 50-letni mężczyzna mieszkał na położonej na odludziu farmie i "był dobrym pracownikiem". W związku z zagadkową śmiercią naszego rodaka, irlandzkie służby aresztowały 36-letniego człowieka. Według świadka, którego cytaty przytacza "The Belfast Telegraph", mężczyzna jest także imigrantem z Polski.

Zobacz także

''Ciało zmarłego w podejrzanych okolicznościach człowieka odkryto w niedzielę, 22 października ok. 10 rano. Polaka znaleziono na terenie zrujnowanej farmy, na końcu polnej drogi biegnącej od drogi Townhill koło wsi Rasharkin" - czytamy w "The Belfast Telegraph".

Funkcjonariusze czekają na wyniki badań laboratoryjnych z pobranych próbek. ''Dokładna sekcja zwłok wyjaśni przyczynę zgonu, natomiast na tym etapie śledztwa traktujemy tę śmierć jako podejrzaną'' - powiedziała prowadząca sprawę inspektor Mary White.

Mieszkaniec wsi dodaje, że aresztowany mężczyzna dobrze znał zmarłego Polaka. ''Byli cisi, nigdy nikomu nie zawadzali, nikt im nigdy złego słowa nie powiedział. Rano wychodzili do pracy, wracali z pola wieczorem. Byli dobrymi pracownikami, jak to Polacy, ale za często ich nie widywałem'' - powiedział.

RadioZET.pl/The Belfast Telegraph/DG