Zamknij

23-letnia nauczycielka zamordowana w biały dzień. Do tragedii doszło na oczach świadków

13.01.2022 17:10
Irlandia
fot. Facebook/Kevin Crawford

Irlandzka policja bada okoliczności śmierci Ashling Murphy. 23-letnia skrzypaczka i nauczycielka muzyki został brutalnie zamordowana nad kanałem w Tullamore, gdzie wyszła pobiegać. Zdaniem śledczych, do zbrodni doszło w biały dzień i na oczach świadków. 

Ashling Murphy została zamordowana w środę po południu w okolicy Grand Canal w mieście Tullamore w środkowej Irlandii. 23-latka wyszła tam pobiegać. Podejrzany o dokonanie zbrodni 40-letni mężczyzna został już aresztowany.

Cytowany przez portal internetowy stacji BBC oficer miejscowej policji Supt Eamonn Curley poinformował, że kobieta została znaleziona przy kanale i miała na ciele liczne obrażenia. Natychmiast wezwano pogotowie, ale udzielona jej pomoc medyczna nie wystarczyła, by ją uratować. 

Irlandia. 23-letnia nauczycielka zamordowana na oczach świadków

Curley dodał jednocześnie, że dopiero przeprowadzona w najbliższych dniach sekcja zwłok pozwoli dokładniej określić okoliczności jej śmierci. Zdaniem policji, do ataku doszło w biały dzień, na oczach świadków. Wstępne ustalenia śledczych mówią też, że ofiara oraz napastnik się nie znali. 

Murphy była utalentowaną skrzypaczką, członkinią National Folk Orchestra of Ireland, z którą występowała m.in. podczas wizyty papieża Franciszka w Irlandii w 2018 roku. Jednocześnie pracowała jako nauczycielka muzyki w Durrow National School, gdzie uczyła dzieli w wieku 6-7 lat. 

Dyrektor placówki James Hogan powiedział w rozmowie z BBC, że społeczność szkolna jest "przygnębiona i zdruzgotana". - To była fantastyczna, piękna i wyjątkowa osoba - opisał ją jej dotychczasowy przełożony, nazywając też "świecącym światłem" i "inspiracją". 

"Moje myśli są z rodziną młodej kobiety zabitej w tej szokującej zbrodni, z jej przyjaciółmi i jej otoczeniem" - napisała z kolei na Twitterze irlandzka minister sprawiedliwości Helen McEntee. Polityczna wyraziła nadzieję, że służby "wyjaśnią tę potworną zbrodnię", a "sprawiedliwości stanie się zadość". 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/bbc.com/Twitter/Facebook

C