Zamknij

Skandal w kościele. Ksiądz uprawiał gejowski seks na ołtarzu

Redakcja
06.07.2018 09:00
Skandal w kościele. Ksiądz uprawiał gejowski seks na ołtarzu
fot. Archiwum

Skandal w irlandzkim kościele. Jak informuje „Irish Mirror”, duchowny z miejscowości Kildorrery uprawiał seks z mężczyzną na głównym ołtarzu kościoła. Bulwersująca sprawa ujrzała światło dzienne, gdy w internecie pojawiło się nagranie nakręcone przez księdza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do gorszących scen doszło w kościele świętego Bartłomieja w Kildorrery w diecezji North Cork. Na początku roku w serwisach gejowskich pojawiło się nagranie dwóch mężczyzn, którzy uprawiają seks na ołtarzu. Jeden z nich miał na sobie szaty liturgiczne. Sprawą zainteresowała się miejscowa policja – podaje „Irish Mirror”.

Gdy sprawa została nagłośniona przez irlandzkie media, biskup Pat Buckley poinformował władze kościelne o incydencie. Duchowny został wydalony z parafii przez biskupa i wziął urlop. Ksiądz ma odpocząć i „poradzić sobie ze swoimi problemami”.

Jak donosi „Irish Mirror”, powołując się na swojego informatora, kapłan miał problemy z psychiką i od dawna utrzymywał homoseksualne stosunki z młodymi mężczyznami. Duchowny był aktywnym użytkownikiem gejowskich portali. 

Zobacz także

Lokalna społeczność jest zszokowana incydentem z udziałem duchownego. Władze kościelne zapowiedziały, że zbezczeszczony kościół i ołtarz zostaną poświęcone na nowo. 

RadioZET.pl/Irish Mirror/DG