Zamknij

Irlandia. Polka zaatakowała właściciela włoskiej restauracji. Trafi do więzienia

26.07.2020 15:03
Irlandia
fot. Google Street View

48-letnia Polka została przez irlandzki sąd skazana na pięć miesięcy więzienia za napaść na właściciela jednej z włoskich restauracji. Kobieta zachowywała się wobec niego agresywnie, kazała mu "wracać do swojego kraju" i dodatkowo zniszczyła witrynę lokalu. 

Do zdarzenia - o którym piszą m.in. "Irish Examiner" i Gazeta.pl - doszło w środę we włoskiej restauracji Rossini przy Princess Street w centrum miasta Cork. Według irlandzkiej gazety, Joanna K. była agresywna, groziła właścicielowi knajpy i krzyczała do niego, każąc mu "wracać do swojego kraju". Miała go również uderzyć w lewą rękę oraz rozbić witrynę lokalu.

Zobacz także

Po wywołaniu przez siebie awantury - której przyczyny nie są znane - 48-latka uciekła z miejsca zdarzenia. Na jej nieszczęście, świadkiem incydenty był policjant, który pobiegł za nią. Ostatecznie dogonił ją i zatrzymał w galerii handlowej. 

Joanna K. usłyszała zarzuty dotyczące gróźb oraz agresywnego zachowania, a także celowego zniszczenia mienia. Przyznała się do winy i trafi teraz za kratki. Kobieta była już wcześniej notowana i skazywana, głównie za zakłócanie porządku publicznego. 

Zobacz także

Jej prawnik twierdzi, że uporządkowała sobie życie, ale w ostatnim czasie wpadła w tzw. niebezpieczne towarzystwo, wśród których to ludzi nadużywała alkoholu. - Rozumie, że idzie do więzienia. Obiecuje trzymać się dala od tych osób - powiedział cytowany przez "IE" mec. Joseph Cuddigan. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/irishexaminier.com