Zamknij

Ręce i nogi 17-latka w torbie. Jego głowę znaleziono w płonącym samochodzie

20.01.2020 12:34
Irlandia. Rozczłonkowane ciało 17-latka w Dublinie. To Keane Mulready-Woods
fot. Facebook Screen

17-letni chłopak porwany, torturowany, brutalnie zamordowany. Jego rozczłonkowane ciało znaleziono w ubiegłym tygodniu w różnych częściach Dublina. - To był brutalny i dziki atak na dziecko - mówi policja. W sprawę mają być zamieszane gangi narkotykowe.

To morderstwo wstrząsnęło całą Irlandią. W stolicy kraju, Dublinie, znaleziono w ubiegły poniedziałek porzuconą sportową torbę, w której znajdowały się ludzkie kończyny. Dwa dni później w innej części miasta w płonącym samochodzie odkryto odciętą głowę i inne części ciała. W piątek potwierdzono, że ofiara to 17-letni Keane Mulready-Woods, który od zeszłego weekendu był uznawany za zaginionego.

Główny komisarz Christy Mangan nazwał tę zbrodnię brutalnym i dzikim atakiem na dziecko. - Poziom przemocy jest szokujący - dodał. - To chyba najbardziej makabryczne i groteskowe morderstwo, jakie mogę sobie wyobrazić - powiedział z kolei premier Irlandii Leo Varadkar.

Zobacz także

17-latek ofiarą wojny gangów narkotykowych?

Śledztwo w sprawie trwa. Z wstępnych informacji wynika, że nastolatek przed śmiercią był torturowany, a gdy jeszcze żył, odcięto mu palce. Do wszystkiego doszło w Droghedzie niedaleko Dublina, która w ciągu ostatnich miesięcy stała się areną bezwzględnej walki gangów narkotykowych. Według policji zabójstwo 17-latka było częścią gangsterskiej wojny.

Jedna z teorii mówi, że rozczłonkowane ciało chłopaka miało zostać dostarczone jako ostrzeżenie do szefa rywalizującego gangu. Ostatecznie torbę porzucono niedaleko jego domu. „Kurier” miał przestraszyć się policji patrolującej wówczas okolicę.

Keane Mulready-Woods
fot. Facebook Screen

Chłopiec mógł też zostać zamordowany w zemście po zastrzeleniu w listopadzie Richiego Carberry’ego, postrzeganego jako głównego gracza w handlu narkotykami i bronią w tej części Irlandii.

17-latek zamordowany przez klapki?

Według Irish Independent nastolatek mógł zostać zamordowany... za kradzież klapków. Jeden z przestępców miał zostać okradziony przez nastolatka w siłowni, a wideo z całego zajścia zostało udostępnione w sieci. Jak czytamy, Keane Mulready-Woods opublikował później w internecie zdjęcie, na którym pozował w klapkach gangstera. Śledczy powiedzieli w rozmowie z Irish Independent, że od tego czasu pojawiły się „pewne napięcia”, a przestępca był wściekły przez publiczne wyśmiewanie go.

EN_01410992_0004
fot. Irish Independent/Eyevine/East News

Obława na zabójcę 17-latka

Policja zapewnia, że jest na tropie zabójcy, a jego zatrzymanie to kwestia kilku dni. Irlandzkie media informują, że jednym z podejrzanych o zabójstwo jest 24-latek, który zdaniem policji może chcieć uciec do Wielkiej Brytanii, a na którym ciążą też podejrzenia o inne poważne zbrodnie. Mówi się również, że mężczyzna jest głównym celem konkurencyjnego gangu.

Policja apeluje, by nie oglądać nagrań, które krążą w sieci, a które mają rzekomo przedstawiać ostatnie chwile nastolatka przed śmiercią i ścięcie jego głowy. Służby nie wierzą w jego autentyczność.

RadioZET.pl/Irish Times/BBC/ Irish Independent